1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • E-Kuchnia Blog - Warsztaty Medialne
  • WAKACJE Z GOK TRZYDNIK 2 - 6 LIPCA
  • ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE 2017/2018
  • 80 Lat Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Ziemiańskiej
  • 19 POWIATOWE SPOTKANIA POETÓW „STACJA POEZJA”
  • Piszę, moje myśli błądzą
  • Męskiego Zespołu Obrzędowego w Budkach
  • 60 Lat Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Księżej
Previous
Next

Spektakl ,,Proszę Słonia”

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym zaprasza wszystkie chętne dzieci w wieku 4-10 lat na BEZPŁATNY wyjazd do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 
Wyjazd z GOK Trzydnik Duży 4 lipca (środa) godzina 10.00 


Czytaj więcej >>

ü ORGANIZATOR NAGRODZI NAJLEPSZE PRACE KONKURSOWE, które będą prezentowane na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym w dniach od 5 kwietnia do 5 maja  2018  roku.

Piknik z potańcówką w Marynopolu

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym zaprasza Seniorów w wieku 60+ na piknik z potańcówką w Marynopolu. Odjazd z Gminnego Ośrodka Kultury o godzinie 17:45.   Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału w pikniku do dnia 29 czerwca.

Czytaj więcej »

 

 

Wakacje z GOK Trzydnik Duży 2 - 6 lipca

W PROGRAMIE m.in: kulinaria, gry i zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne i muzyczne oraz zajęcia sportowe.
Zapisy na zajęcia do 22 czerwca.
Wycieczka do ENERGYLANDII w ZATORZE 6 lipca. Zapisy na wycieczkę do 28 czerwca.

Czytaj więcej »

Nowe wyposażenie świetlicy
w Rzeczycy Ziemiańskiej

Świetlica wiejska w Rzeczycy Ziemiańskiej jest lepiej przygotowana do obsługi imprez integracyjnych, spotkań i innych wydarzeń. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej obiekt został doposażony w meble i sprzęt, który będzie służyć mieszkańcom. To m.in. nowe stoliki i krzesła, regał na ekspozycje i ramy wystawowe, a także stół bilardowy oraz szafka kuchenna i zastawa stołowa. Wszystko kosztowało około 8 tysięcy złotych, z czego ponad 5 tysięcy 200 złotych to środki, które Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym pozyskał z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Świetlica w Rzeczycy Ziemiańskiej jest m.in. miejscem spotkań zespołu miejscowego koła gospodyń wiejskich, który w 2013 roku obchodził jubileusz 75-lecia działalności. Oprócz działalności scenicznej jego członkowie z powodzeniem zajmują się rękodziełem ludowym i plastyką obrzędową. Świetlica będzie wykorzystywana na przykład do promocji rękodzieła. Będą się w niej odbywały m.in. wystawy haftu, palm wielkanocnych i szopek bożonarodzeniowych, a także wieńców dożynkowych, wycinanki lubelskiej i starych sprzętów gospodarstwa wiejskiego. 
Obiekt będzie również miejscem spotkań z lokalnymi poetami i malarzami, a także integracji wszystkich pokoleń mieszkańców Rzeczycy Ziemiańskiej. 
Autorzy projektu mają nadzieję, że poprzez zakup wyposażenia świetlicy, zespoły i osoby indywidualne będą mieć lepszy komfort pracy oraz większe możliwości kultywowania i promowania lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego.

loga UE

 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: 
Europa inwestująca w obszary wiejskie
 

 

Kolejny wniosek unijny 

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej zespoły folklorystyczne i folkowe działające w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym mają nowe pianino cyfrowe i bezprzewodowe mikrofony. Trzydnicki GOK dysponuje już takim sprzętem, ale bardzo wysłużonym. - Klasyczne pianino co kilka miesięcy trzeba na nowo stroić. Podobnie jest mikrofonami bezprzewodowymi. Nowe będą uzupełnieniem wyposażenia, bo tego, które GOK ma, nie zamierza się pozbywać. Pod względem liczby zespołów folklorystycznych i folkowych gmina Trzydnik Duży jest ewenementem, nie tylko w skali powiatu kraśnickiego, ale także województwa lubelskiego. Przy miejscowym GOK-u działa aż 14 grup, w których występuje około 130 osób. To m.in. zespoły kół gospodyń wiejskich, czyli zespoły śpiewacze, teatralno-obrzędowe i kabaretowe, a także Kapela Ludowa, Męski Zespół Obrzędowy "Herody" i Zespół Folkowy "Świteź". Zespoły te mogą się poszczycić bogatym repertuarem, który jest doceniany zarówno przez mieszkańców i turystów, jak też przez mecenasów sztuki. Na przykład Męski Zespół Obrzędowy "Herody" w 2010 roku został doceniony przez ministra kultury, a zespół KGW z Rzeczycy Ziemiańskiej, który w 2013 roku obchodził jubileusz 75-lecia, był nagradzany przez wojewodę i marszałka województwa lubelskiego. Artyści biorą udział w wielu imprezach. To m.in.: 13 Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Wsi i 16 Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, a 6 marca wystąpią podczas 24 Twórczych Spotkań KGW z okazji Dnia Kobiet. Realizacja projektu pod nazwą "Doposażenie zespołów promujących lokalne dziedzictwo kulturowe Gminy Trzydnik Duży" kosztowała ponad 14 tysięcy złotych, z czego około 9,5 tysiąca to środki z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 

 DSC 0820

 DSC 0821

loga UE

 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: 
Europa inwestująca w obszary wiejskie
 

 


 

Unijne wsparcie dla zespołu "Świteź" 

Zespół "Świteź" z Węglina ma profesjonalne instrumenty i nowoczesny sprzęt nagłaśniający. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu Unii Europejskiej, o które postarał się Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym. Grupa istnieje od kilku lat, ale odkąd działa przy miejscowej świetlicy, która powstała w czerwcu 2012 roku, jej rozwój nabrał tempa. Zespół poszerzył swój skład, ale jego członkowie wcześniej grali na własnych instrumentach, które są już tak zniszczone, że nie nadają się do dalszej eksploatacji. Dzięki unijnemu wsparciu GOK kupił altówkę, akordeon, keyboard i gitarę elektryczną, a także sprzęt nagłaśniający, czyli mikser, głośniki, mikrofony, wzmacniacz gitarowy, statywy i pulpity. Zdaniem dyrektor trzydnickiego GOK-u wszystko bardzo się przyda, ponieważ "Świteź" zajmuje się nie tylko działalnością wokalno-muzyczną, ale również teatralną, organizując lub współuczestnicząc w organizacji wielu wydarzeń kultywujących lokalne tradycje. To m.in.: Sobótki, Dożynki, Dzień Herbu, Festiwal Wsi, a także festyny rodzinne, zabawy choinkowe, warsztaty kulinarne, Maliniaki, przeglądy twórczości artystycznej wsi oraz festiwale i przeglądy kolędnicze. Na kilku takich imprezach zespół "Świteź" miał już okazję "przetestować" zakupy. Korzystając z nowych instrumentów i nagłośnienia wystąpił podczas Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Wsi i Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, gdzie zdobył wyróżnienie i nagrodę specjalną wójta gminy.  

Realizacja projektu pod nazwą "Wyposażenie w instrumenty i sprzęt nagłaśniający zespołu Świteź działającego przy świetlicy wiejskiej w Węglinie" kosztowała niespełna 19,5 tysiąca złotych, z czego ponad 12,5 tysiąca to środki z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Autorką wniosku o dofinansowanie jest dyrektor trzydnickiego ośrodka kultury Anna Ewa Sobota.

 

loga UE

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: 
Europa inwestująca w obszary wiejskie 


 

Siódmy projekt unijny

„Zakup kontrabasu dla kapeli ludowej z Trzydnika Dużego” - to tytuł ostatniego projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Od 2010 roku trzydnicki ośrodek kultury zrealizował 7 projektów unijnych. Pierwszy z nich - w 2010 roku - dotyczył również kapeli ludowej z Trzydnika Dużego, a konkretnie zakupu akordeonu i bębna oraz wyposażenia jej członków w nowe stroje.

Kapela ludowa z Trzydnika Dużego zawiązała się w 2000 roku. Na przestrzeni lat poszerzyła swój skład, toteż była potrzeba zakupu instrumentów i wyposażenia jej w nowe stroje. Od lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym gminy Trzydnik Duży i powiatu kraśnickiego biorąc udział w lokalnych wydarzeniach artystycznych, tj.: Maliniaki, dożynki gminne i powiatowe, Festiwal Kapel i Śpiewaków Weselnych, Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Wsi, Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, Wielkanocne Spotkania. Kapela koncertowała także na kiermaszu ludowym w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Ludowi instrumentaliści współpracują również z zespołami śpiewaczymi i obrzędowymi działającymi pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym.

Pozostałe projekty i fundusze europejskie pozyskane przez trzydnicki GOK przeznaczono na organizację imprez kulturalno-rekreacyjnych, remont świetlicy, publikację tomiku wierszy lokalnej poetki oraz wyposażenie zespołu folkowego w instrumenty i sprzęt nagłaśniający.

 

 loga UE

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: 
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Galeria

1154768
Dzisiaj
Wczoraj
Wszystkie
208
300
1154768

Kto jest online

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.


Polecamy

 

  

 


logoiku

 

http://worldpc.pl/