1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Dożynki Gminne 2017
  • Dancing w Marynopolu
  • 75 Lat Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Ziemiańskiej
  • Piszę, moje myśli błądzą
  • Męskiego Zespołu Obrzędowego w Budkach
  • 60 Lat Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Księżej
Previous
Next

Dożynki Gminne 2017

26, 27 SIERPNIA 
STADION TRZYDNIK DUŻY
Wystawy wieńców dożynkowych
Stoiska - Sołectwa, Policja, ODR, LGD, GKRPA, KRUS
OPS - KAMPANIA SPOŁECZNA na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Czytaj więcej »

 

Dancing w Marynopolu

GMINNY OŚRODEK KULTURY w TRZYDNIKU DUŻYM zaprasza Seniorów 60+ na Dancing połączony ze SPOTKANIEM INTEGRACYJNYM z SENIORAMI ze Świdnika i Gościeradowa. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE bezpośrednio w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.

Czytaj więcej »

Wakacje w GOK Trzydnik Duży

WAKACJE
Z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY
W TRZYDNIKU DUŻYM
Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 15 lat

Czytaj więcej... 

20 Jesienny Konkurs Recytatorski
„Quo VADIS - dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu”

REGULAMIN

 

I. Adresaci

Zapraszamy do konkursu uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, studentów i wszystkich dorosłych miłośników recytacji z województwa lubelskiego i Lublina.


II. Założenia programowe

W tym roku przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza. Organizatorzy 20. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego zachęcają do poszukiwania repertuaru związanego z tytułem najsłynniejszej powieści noblisty „QUO VADIS”.
Chcemy, aby dobierając repertuar, recytatorzy odpowiedzieli na postawione sobie pytanie: „QUO VADIS - dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu”. Chcemy usłyszeć teksty zaskakujące, uruchamiające wyobraźnię słuchaczy. Zabierzcie nas w podróż marzeń, pełną niespodzianek i niebanalnych odpowiedzi…
Uczestnicy prezentują repertuar z zakresu literatury polskiej i obcej,  pochodzący z dowolnego okresu literackiego. Nie chcemy ograniczać pola poszukiwań. Młodsi recytatorzy mogą np. sięgnąć po fragmenty ulubionych książek, baśni i legend, ale również do wierszy obrazujących jakąś historię. Starszych zachęcamy, by sięgali po fragmenty opowiadań i powieści, utwory liryczne, teksty satyryczne a nawet anegdotyczne, by uniknąć oczywistych skojarzeń. Niech Was w poszukiwaniach repertuarowych zainspirują słowa Jonasza Kofty:

Podróżą każda miłość jest
Co różą wiatrów znaczy cel
Poniesie nas, gdzie - nie wie nikt
W jakie noce i dni

Zwracamy szczególną uwagę na przygotowanie tekstu do powiedzenia na  scenie w duchu sentencji Marka Aureliusza: „Bądź zwięzły! Każde niepotrzebnie wypowiedziane słowo odpływa. Świat jest przeludniony słowami”. Wierzymy, że lepiej byłoby, gdyby recytator zostawił niedosyt, niż swoim występem ryzykował znudzenie publiczności.
Jak co roku Jury krytycznie oceniać będzie wybór tekstów obecnych w podręcznikach szkolnych lub z kanonu lektur szkolnych, jeśli ich interpretacja nie będzie świadczyć o indywidualnym i osobistym podejściu do tekstu.Recytatorzy prezentują jeden dowolnie wybrany utwór prozatorski lub poetycki. Łączny nieprzekraczalny czas prezentacji: uczniowie szkół podstawowych - do 3 minut, starsi - do 5 minut. Organizator zastrzega sobie prawo do przerywania dłuższych  prezentacji. 

III.      Kryteria oceny

Oceny prezentacji konkursowych dokona Jury powołane przez organizatora.    
-        wybór i dobór tekstów;
-        dostosowanie tekstów do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora;
-        interpretacja utworów;
-        kultura słowa;
-        ogólny wyraz artystyczny.

Jury przyzna nagrody rzeczowe i wyróżnienia w poszczególnych grupach wiekowych (uczniowie szkół podstawowych i starsi), wszyscy wykonawcy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Werdykt jury jest niepodważalny.

TURNIEJE POWIATOWE - OGŁOSZENIA

Eliminacje powiatowe dla Powiatu Kraśnickiego odbędą się 3 listopada 2016 roku o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.
Zgłoszenia przyjmowane są do 26 października 2016 roku i prosimy je dostarczyć na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, 23-230 Trzydnik Duży.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 15 873 18 26.

 

Regulamin karta zgłoszenia

   

Galeria

Brak grafik
1034103
Dzisiaj
Wczoraj
Wszystkie
23
195
1034103

Kto jest online

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.


Polecamy

 



 

 

 

http://worldpc.pl/