1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Lista prezentacji konkursowych 23 edycji Wygraj Sukces
  • 19 POWIATOWE SPOTKANIA POETÓW „STACJA POEZJA”
  • ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE 2017/2018
  • 75 Lat Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Ziemiańskiej
  • Piszę, moje myśli błądzą
  • Męskiego Zespołu Obrzędowego w Budkach
  • 60 Lat Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Księżej
Previous
Next

19 POWIATOWE SPOTKANIA POETÓW „STACJA POEZJA”

19 Powiatowe Spotkania Poetów „ Stacja Poezja” odbędą się 30 maja 2018 roku (środa) o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym. Uczestnik Stacji Poezja prezentuje dwa wiersze o dowolnej tematyce napisane przez siebie, które osobiście czyta lub recytuje, i których nie prezentował w poprzednich latach w Trzydniku Dużym.

Czytaj więcej >>

ü ORGANIZATOR NAGRODZI NAJLEPSZE PRACE KONKURSOWE, które będą prezentowane na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym w dniach od 5 kwietnia do 5 maja  2018  roku.

XXXVII Mały Konkurs Recytatorski 2018

Repertuar uczestnika stanowi jeden wiersz lub fragment prozy, nie prezentowany w innych konkursach, tematyka tekstu jest dowolna. Repertuaru nie wolno zmieniać na kolejnych etapach konkursu. Czas występu: do 5 minut.
Termin eliminacji: 9 maja 2018 r., godz. 9.00
Zgłoszenia do dnia: 2 maja 2018 r.

Czytaj więcej »

Kolejność prezentacji konkursowych

Kolejność prezentacji konkursowych
"WYGRAJ SUKCES" KWALIFIKACJE WSTĘPNE Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym 25 kwietnia 2018 r.

Czytaj więcej »

Klub Nowoczesnych Kobiet w Olbięcinie

 

DSC 0879

 

Zespół Świteź istnieje od 2012 roku, jednak odkąd działa przy świetlicy jego rozwój nabrał tempa. Stała liczba członków zespołu to 8 osób - śpiewających i grających na instrumentach: altówka, akordeon, gitara, keyboard. Z zespołem często występują najmłodsi mieszkańcy Węglina oraz członkinie KGW, bowiem zespół obok formy wokalnej zajmuje się też działalnością teatralną.

DSC 3723

Zespół Świteź jest organizatorem i współorganizatorem oraz uczestniczy w  wydarzeniach kultywujących tradycje wsi: Sobótki, Dożynki Gminne, Dożynki Kościelne, Dzień Herbu, Festiwal Wsi, Święto Pieczonego Ziemniaka, Festyn Rodzinny, Choinka, Warsztaty Kulinarne, Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Wsi w Trzydniku Dużym, Dożynki Gminne, Dożynki Powiatowe, Maliniaki, Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym, Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych w Polichnie, Festiwal Kolęd w Puławach. Kierownikiem zespołu jest pani Ewa Miśkiewicz.

 

 

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Trzydnickiej

Koło powstało w marcu 2011 roku. Od samego początku swojej działalności grupa ta angażuje się w podtrzymywania tradycji wsi polskiej: koło zorganizowało Wielkanocne Spotkania, których celem jest kultywowanie obrzędów ludowych i integracja zespołów lokalnych; dwukrotnie zespół występował podczas Nadwiślańskich Spotkań Sobótkowych w Annopolu, kilkakrotnie dawał występy na deskach trzydnickiego domu kultury.

 

DSC 0540

 

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Węglinie

W latach 80-tych XX wieku w Węglinie istniało koło gospodyń, które działało bardzo aktywnie, angażując się szczególnie w uroczystości kościelne i budowę kościoła. Po prawie 30-letniej przerwie - 19 lipca 2011 roku - z inicjatywy mieszkanek Węglina, powołano do życia nowe koło gospodyń wiejskich, którego przewodniczącą została pani Kazimiera Szymańska. W tym roku z inicjatywy miedzy innymi koła gospodyń z Węglina powstała świetlica dla dzieci i młodzieży, która również służy integracji środowiska. Od momentu reaktywacji koło było współorganizatorem następujących wydarzeń: Dożynki Gminne, Dzień Herbu, Święto pieczonego ziemniaka, Choinka dla dzieci, Festyn rodzinny.

 

Zespół Koła Gospodyń Wiejskich w Trzydniku Dużym

Koło Gospodyń Wiejskich w Trzydniku Dużym prowadzi różnorodną działalność artystyczną jako zespół śpiewaczy, teatralny, obrzędowy i kabaretowy. Zespół kilkakrotnie uczestniczył w Międzywojewódzkim Przeglądzie Kabaretów Amatorskich „Niebyleckie Kabaretowisko”w Niebylcu  oraz w Wojewódzkich Spotkaniach Kabaretowych „Kąkolewisko" w Kąkolewnicy Wschodniej. Charakterystycznym spektaklem plenerowym, który wystawia zespół jest obrzęd „Noc Kupały”.

 

Zespół Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Kolonii

Zespół uaktywnił swoją działalność na początku lat 90-tych. Bardzo chętnie uczestniczy w życiu kulturalnym gminy Trzydnik Duży i powiatu kraśnickiego. Z powodzeniem zajmuje się plastyką obrzędową, wykonując piękne palmy wielkanocne, pająki i wieńce dożynkowe. Zespół jest wielokrotnym laureatem gminnych i powiatowych konkursów na wieniec dożynkowy. Kilkakrotnie reprezentował gminę trzydnicką i powiat kraśnicki podczas wojewódzkich dożynek. Zespół działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym.

 

Zespół Koła Gospodyń Wiejskich w Łychowie

W całym okresie kilkudziesięcioletniej działalności zespół preferował kabaretową formę przedstawiania stosunków międzyludzkich oraz problemów społeczno – gospodarczych wsi. Zespół jest laureatem Międzywojewódzkiego Przeglądu Kabaretów Amatorskich „Niebyleckie Kabaretowisko” w Niebylcu  w 1998 roku. Uczestnik festynu w Kazimierzu Dolnym zorganizowanym na rzecz ludzi starszych przez Polski Komitet  Pomocy Społecznej. Kilkakrotnie zespół reprezentował gminę trzydnicką i powiat kraśnicki podczas Wojewódzkich Spotkań Kabaretowych „Kąkolewisko”w Kąkolewnicy Wschodniej. Zespół działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury  w Trzydniku Dużym.

Galeria

1101878
Dzisiaj
Wczoraj
Wszystkie
178
983
1101878

Kto jest online

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.


Polecamy

 

  

 


logoiku

 

http://worldpc.pl/